KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 17431011

nr 1743 1011

Hjalmar Falk

(1856-1938), Sverige

Signerad, daterad 1911, Motiv från Riddarholmen från Slussen. Akvarell, bildmått: 18x33 cm, yttermått inklusive ram: 47x61

Utrop:

8.000 kr

Såld:

7.000 kr

måndag 24 november 2025
kl 18:05:38

24/11 17:59:24 1      Vinnande bud

  • Klassiska
  • 24 nov

Klassiska

Läs mer om Klassiska

Hjalmar Falk

Läs mer om Hjalmar Falk